طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

طول عمر ونیر کامپوزیت چقدر است؟

طول عمر کامپوزیت

ماندگاری ونییرها مانند دندانهای طبیعی به مواردی مثل بهداشت بیمار ، عادات غلطی از جمله ناخن جویدن و دندان قروچه و رژیم غذایی و جنس دندانها بستگی دارد ولی می توان گفت که اگر کار دقیق و درست انجام شود و کامپازیت ونییر به درستی با دندان زیرین باند شود و بیمار نیز نگهداری و مراقبتهای لازم را داشته باشد، جزء یکی از با دوام ترین درمانهای دندانپزشکی محسوب می شود.

کامپوزیت ونیر دندانی به‌منظور بهبود رنگ، شکل، اندازه و بافت دندان و ایجاد جذابیت بیشتر در ظاهر دندان‌ها استفاده می‌شود. تفاوت کامپوزیت ونیر با کامپوزیت پرسلین (چینی) در این است که مستلزم تراش دندان‌ها نبوده و یا تنها به تراش اندک نیاز داشته و کل فرآیند درمان در یک جلسه قابل انجام می‌باشد.

به‌منظور دستیابی به‌ظاهر طبیعی کامپوزیت ونیر دندانی دندان‌پزشک شما باید از استعداد هنری و مهارت‌های فنی موردنیاز برای انجام این نوع درمان برخوردار باشد. جراحان زیبایی دندان ما که دارای تجربه کافی در کامپوزیت ونیر دندانی هستند، درک روشنی از ویژگی‌های مواد دندانی داشته و در ساخت و شبیه‌سازی شکل، بافت و ویژگی‌های دندان‌ها دارای تجربه کافی می‌باشند. هر شخص منحصربه‌فرد بوده و دارای فرم، خط لبخند و تقارن متفاوت می‌باشد، و دندان‌پزشکان باتجربه ما در هنگام ایجاد کامپوزیت ونیر دندانی این عوامل را کاملاً در نظر می‌گیرند.طول عمر کامپوزیت

در واقع نمى توان زمان خاصى را براى الزام به برداشتن کامپازیت دندان و تکرار درمان در نظر گرفت و تا موقعى که مشکلى براى کامپازیت دندان پیش نیاید نیاز به تعمیر و یا تعویض ندارد. به عبارت دیگر درمان کامپازیت ونییر یک درمان دایمى محسوب مى شود که دوام و ماندگارى آن به کیفیت درمان و مراقبتهاى بیمار بستگى دارد و فقط بهتر آنست که بیمار جهت معاینات دوره اى دندانپزشکى سالیانه به دندانپزشک خود براى چک آپ مراجعه نماید.

۰

Share this post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.